, , , , , , , ,

האם יש דבר כזה עין הרע?

"מישהי בעבודה פותחת עלי עין!"

"השכנה עושה לי עין הרע!"

"אסור לספר כי אחרת יפתחו עלי עין!"

"בכל פעם שאני טס לחו"ל משהו קורה לי – מישהו עושה לי עין!"

לחלק מכם, המשפטים הללו נשמעים הגיוניים. לחלק מכם, הדברים הללו קורים באמת אחת לכמה זמן. לאחרים זה אף-פעם לא קרה, אבל הם עדיין מצייתים ביראת קודש ומפחדים להרים את הראש מעל העין שחס וחלילה 'לא יפתחו עליהם עין'. יש כאלו שאומרים שאם אתם רוצים להתעשר, פשוט תפתחו חנות למכירת מוצרים נגד "עין הרע" כי לא חסר אנשים שמפחדים מזה ורוצים להגן על עצמם ועל ביתם.

לאחרים, המשפטים הללו לא אומרים שום דבר. הם עושים מה שהם רוצים, מספרים למי שהם רוצים מה שהם רוצים, חלקם צנועים, חלקם שוויצרים ואם קורה להם משהו רע אז הם יודעים שזה קרה כי זה פשוט קרה, לא כי מישהו עשה להם עין.

אז איזה משתי הגישות נכונה? האם יש באמת דבר כזה "עין הרע" או שזו סתם המצאה יהודית משונה?

התשובה היא:

שתיהן נכונות.

מי מכם שכבר קרא פוסטים קודמים שלי כבר מצליח להבין לאיפה אני חותר.

איך זה הגיוני ששתי הגישות נכונות? יש "עין הרע" או אין "עין הרע"? זה לא יכול להיות קיים ולא קיים בו-זמנית.

על החתול של שרדינגר שמעתם? באינטרנט תוכלו למצוא הסברים יותר מעמיקים על הניסוי. בשורה התחתונה, בניסוי התיאורטי שמים חתול בתוך קופסה רעילה. לאחר זמן מה נשאלת השאלה – "האם החתול חי או מת?". עד שלא פותחים את הקופסה – התשובה היא גם וגם. 50% שהוא מת ו-50% שהוא חי, או במילים אחרות – גם וגם.

עד כמה שאני יודע, לא באמת שמו חתול בשום קופסה רעילה, אבל מטרת הניסוי התיאורטי באה להראות שהמציאות היא בדיוק מה שאנחנו מאמינים שהיא (לניסוי יש השלכות פיסיקליות ומתמטיות אחרות, אבל בתור אחד שבקושי הצליח ב-3 יחידות מתמטיקה, אני מעדיף לא לנסות להסביר אותן).

מה זה אומר?

זה אומר שמה שאתם מאמינים בו, מה שאתם מחליטים שזו המציאות – זה בדיוק מה שיקרה לכם בחיים.

קחו לעצמכם דוגמא פשוטה – יש אצלכם בעבודה בן-אדם שאתם הגדרתם אותו כ-"מעצבן". אתם לא יכולים לומר למה, אבל יש משהו בפרצוף שלו שפשוט מוציא אתכם מהכלים. מאותו הרגע שהחלטתם שהוא על תקן המעצבן, מאותו הרגע שהגדרתם אותו ככזה, לא משנה מה הוא יעשה – גם אם זה יהיה המעשה האצילי ביותר בעולם וגם אם זה יהיה המעשה הנבזי ביותר – אתם פשוט לא תוכלו להימלט ממהחשבה שהוא פשוט איש מעצבן. הטון דיבור שלו, הדרך שבה הוא אוכל, האופן שבו הוא מתהלך, הבגדים, השיער, הבדיחות, איך שהוא מדבר לבוס – לא משנה מה הוא יעשה, זה פשוט ירגיז אתכם ולא תוכלו להימלט מהמחשבה שעד שהאגרוף שלכם לא יהיה בתוך הפנים שלו לא תהיו רגועים.

לעומת זאת, לא כולם יסכימו אתכם. חלק מחבריכם לעבודה דווקא מסתדרים איתו. חלק לא מסתדרים איתו אבל הוא גם לא מעצבן אותם. יש להם דברים אחרים להתרכז בהם ולהתעמק בהם.

אז מה זה אומר – שאותו הבן-אדם מעצבן או לא?

ניחשתם נכון –

גם וגם.

אם החלטתם שהוא מעצבן – אז הוא מעצבן.

אם לא – אז לא.

ואז עולה השאלה הגדולה –

למה החלטתם שהוא מעצבן?

או שאלה יותר נכונה לשאול – איזה טריגר אותו הבן-אדם מפעיל אצלכם שגרם לכם להחליט ולהאמין שהוא מעצבן?

על איזו אמונה זה יושב? את מי הוא מזכיר לכם? מה הוא עושה יותר טוב שאתם הייתם רוצים לעשות אבל מפחדים לעשות?

על שאלות כאלו ואחרות אנחנו עונים בסשן של תטא, שם אנחנו חופרים לעומק ומוצאים את האמונה השורשית הבעייתית, מבטלים אותה ומחליפים אותה באחרת.

סך-הכל, "מעצבן" זו הגדרה מעניינת שכן אותו הבן-אדם מייצר תחושה שלילית אצל אחרים, במודע או לא במודע. אנחנו לא יכולים לשנות אנשים אחרים. אנחנו יכולים לנסות, אבל כמו שלנו יש בחירה חופשית אם להשתנות או לא, גם לאנשים אחרים יש. אם יש מישהו שמעצבן אותנו – סביר להניח שהוא לא ישתנה (אלא-אם-כן הוא עושה משהו באמת מרגיז ומבקשים ממנו להפסיק). סביר להניח שהוא ישאר בדיוק אותו הדבר. מה שנותר לנו זה רק לבחור – להתעצבן ממנו או לא. אם נבחר שכן, אז הבעיה היא אצלנו והיא תישאר ככה עד שנחליט לעזוב את מקום העבודה, לעבור מחלקה, או לפתור אותה. אם נחליט ש-'לא', אז שיחקנו אותה בגדול. אם החלטנו ש-'לא' אבל הוא עדיין מעצבן אותנו, אז עלינו להבין למה הוא מעצבן אותנו ולשנות את זה.

את השינוי עושים או בהחלטה, בחזרה על מנטרה מסוימת או בסשן של תטא.

אנחנו מחליטים מה מניע אותנו, אנחנו מחליטים במה אנחנו מאמינים ולנו יש את הכוח לשנות את המציאות שלנו ואפילו בקלות.

אז מה הקשר ל-"עין הרע"?

ניחשתם נכון –

"עין הרע" קיים רק אם החלטתם שהוא קיים.

אם החלטתם שיש כזה דבר, אז לא משנה מה תעשו, אתם תחיו את חייכם בפחד. לא משנה באיזה סטטוס אתם – עשירים, עניים, בריאים, חולים, שמחים, עצובים – אתם תחיו בפחד מסוים.

פחד מפני מה?

תלוי בכם –

פחד מאנשים,

פחד ממעשים,

פחד מעצמנו,

פחד מהגורל,

פחד ממציאת אהבה וכד'.

היה לי איזה מטופל שלא גר בארץ. כל פעם שהוא בא לביקור קצר משהו קורה לו – שפעת, ניתוח, התוספתן – כל פעם משהו אחר. הוא תירץ את זה שאנשים במקום העבודה שלו פותחים עליו עיניים בכל פעם שהוא בא לארץ. ההנחה הזאת היא מאוד שגויה כיוון ש-

  1. הוא לא היחיד שיוצא לחופשות מהעבודה ולאף-אחד אחר אין איזשהו חולי לפני החופשה שלו (לא באופן עקבי כמו אצל המטופל);
  2. לרוב האנשים בעולם איכפת אך ורק מדבר אחד – מהם עצמם. שזה בסדר. ככה אנחנו. אנחנו אנושיים. מה שאני בא לומר זה שלאף-אחד אחר במקום העבודה אין זמן לפתוח עיניים כי הם עסוקים בלחשוב על עצמם ואיך הם נתפסים על-ידי הסביבה.

אז למה בעצם זה כן קורה לו?

כי הוא מאמין, באמת ובתמים, בעמקי נשמתו – שאנשים במקום העבודה פותחים עליו עיניים, במיוחד לפני שהוא יוצא לחופשה.

מבחינתו – "עין הרע" קיים ועוד איך ובגדול.

אותו המטופל לא הבין שמי שעושה לו את אותו "עין הרע" זה הוא בעצמו.

ברגע שהאמונה הזו טמונה בתוכו, ברגע שהיא מושרשת אצלו באופן עוצמתי ועקבי – ברור שזה מה שיקרה לו. בכל פעם שהוא יגיע לארץ, האמונה הזאת תתחיל לפעול ולהוביל את הגוף שלו אל חוסר תפקוד. פעם זאת תהיה המערכת החיסונית, פעם זה יהיה התוספתן וכן הלאה.

השאלה היא לא אם יש דבר כזה או לא, אלא למה שבן-אדם יאמין שיש לו דבר כזה. למה הוא מאמין שמגיע לו להיענש. למה הוא מאמין שלא מגיע לו לקבל דברים טובים. וכן הלאה. בסשן של תטא אנחנו מוצאים את האמונות שעליהן יושבת אמונת ה-"עין הרע", מבטלים אותם, הופכים אותם לחיוב ומעצימים אותם.

בפעם הבאה שהוא יצא לחופשה – 99% שמצבו הבריאותי יישאר בדיוק אותו הדבר כפי שהיה. אם הוא בכל זאת יהיה חולה, חס וחלילה, אנחנו נדע שזה לא בגלל "עין הרע" כי בעצם ביטלנו לו את האמונה שיש דבר כזה.

כאן המקום לומר ולסייג שיש דבר כזה התקפות אנרגטיות. כשאנשים חושבים ומאחלים לנו דברים רעים, זה כן מחליש אותנו. אנחנו כן קולטים שליליות שכזאת והיא כן משפיעה עלינו ברמה האנרגטית. אני בטוח שקרה לכם מתישהו בחייכם שפתאום ובאופן בלתי מוסבר הרגשתם הרגשה לא נעימה ומבלבלת. אני לא מדבר על דיכאון, עצב, באסה או חרדה, אלא משהו אחר, משהו שלילי שאנחנו לא מכירים. אלו הן ההתקפות האנרגטיות.

מה שכן, רוב בני האדם לא יושבים כל יום כל היום וחושבים ומאחלים לכם דברים רעים. התקפה אנרגטית מתרחשת בתזמון מאוד ספציפי שבו הם מייחלים לדברים הרעים הללו ואתם בדיוק הייתם חשופים לכך ברמה התת-הכרתית. אלו הן התקפות זמניות ולא נעימות, אבל בכדי שבאמת ישפיעו עליכן עד-כדי שמאורעות שליליים יקרו בחייכם הן צריכות להיות לאורך זמן ממושך וארוך מאוד.

בסשן של תטא אנחנו גם מקנים הגנות אוטומטיות מפני התקפות שכאלו.

אבל בואו נניח לרגע שאני מדבר שטויות. בואו נניח לרגע שאני לא יודע על מה אני מדבר ושיש דבר כזה "עין הרע" ויש לכם ככה וככה הוכחות לזה.

אין בעיה, הכל בסדר, רק אם אתם יכולים תפתחו רגע איזשהו אתר חדשות כלשהו. תראו את כל האנשים המפורסמים שנמצאים שם בכל יום – ראש ממשלה, שרים, שחקנים, זמרות, דוגמניות ועוד. כנסו ותקראו את הטוקבקים שכותבים עליהם. תראו מה השיח על אותם האנשים ברשת החברתית.

עכשיו תגידו לי אם לאותם האנשים קרה משהו בכל השנים שהם מפורסמים.

חוץ מדברים רגילים או סטנדרטים – לא קרה להם שום דבר מיוחד.

קחו את בר רפאלי, לדוגמא, סיפור הצלחה מסחרר שאין מהדורה של גיא פינס בלעדיה. כמה זמן היא נמצאת בחיים הציבוריים? מאז 2001 פחות או יותר? כמה אנשים קיללו אותה בחייה? כמה טוקבקים מרושעים נכתבו עליה? כמה איחולים שטניים היא קיבלה בחייה?

יותר מדי.

האם זה פגע בחייה, במעמדה, בבריאותה או בעושרה?

כל-כך כל-כך לא.

רחוק מאוד מכך.

דונלד טראמפ.

עוד בחור אחד שעיצבן יותר מדי אנשים בחייו ועכשיו הולך להיות נשיא ארה"ב.

כמה אנשים שונאים אותו? כמה אנשים מייחלים לו דברים רעים כי הם פוחדים שיהיה הנשיא? כמה אנשים יוצאים נגדו בפומבי?

יותר מדי.

ותראו לאיפה זה הביא אותו? נכון לכתיבת שורת אלו – להיות המועמד המוביל לנשיאות ארה"ב.

עכשיו אני אשאל אתכם –

יש דבר כזה "עין הרע" או אין?

גם וגם.

בר רפאלי לא מאמינה ב-"עין הרע". לפחות לא כזה. אולי יש לה אמונות תפלות אחרות. את דונלד טראמפ בכלל הצחקתם. הוא לא מאמין בשום דבר חוץ מבעצמו.

זו בדיוק החוכמה –

לדעת, להבין ולהאמין שכל מה שאנחנו חושבים – כל דבר – אותו אנחנו מייצרים במציאות שלנו. התת-מודע שלנו ישפיע על הגוף, על הדיבור, על המעשים, ואלו ימשכו בדיוק את אותו הדבר שאנחנו מאמינים בו. נקודה. זה לא יכול להיות שום דבר אחר. אלו החיים. זו המציאות. וככל שתפנימו את זה יותר מהר, ככה חייכם ישתנו לטובה מהר יותר.

באחריות.

עכשיו אם תסלחו לי, אני הולך לבדוק אם החתול עדיין בחיים.

 

מאמינים ב-"עין הרע" ורוצים לבטל את האמונה הזאת אחת ולתמיד? השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *