, , ,

זוגיות ומערכות יחסים

רובנו רוצים לחיות בזוגיות.

למה?

מספר סיבות:

 1. זה כיף;
 2. זו הרגשת ביטחון;
 3. זו תחושה של משהו מוכר וטוב;
 4. ביחד יותר כיף מלבד;
 5. שותפים למיניות;
 6. שותפים לחיים;
 7. שותפות כלכלית;
 8. לחיות עם אדם דומה לי זה אקט מעצים;
 9. לחץ משפחתי/חברתי/סביבתי;

אם נחשוב עוד בטוח נמצא עוד סיבות רבות, טובות יותר ופחות.

לרצון והכמיהה להיות בזוגיות יש אינספור סיבות, חלקן רציונליות וחלקן לא. בשורה התחתונה, זה לא כך-כך משנה מה הסיבה בגינה רוצים להיות בזוגיות אלא מה הסיבה האמיתית שמניעה אותך מתחת לפני השטח ומה חוסם אותך מלהשיג אותה. אם באמת ובתמים רוצים להיות בזוגיות וכבר המון שנים לא מוצאים אהבה, צריך למצוא את הפחדים והאמונות החוסמות שמנהלות אותך ולהסיר אותם. יכול להיות שבכלל נמצא שממש לא רוצים להיות בזוגיות ורק הלחץ הסביבתי גורם לכם לרצות את זה. במקרה כזה אנחנו מורידים את החסמים החברתיים בקלילות.

מה שבטוח זה שהאמונות החוסמות הללו משפיעות גם באספקטים אחרים של החיים מבלי להיות מודעים לכך.

הביטו בדוגמא הבאה:

מישהי מסוימת מאוד מאוד רוצה להיות בזוגיות, אבל כבר המון שנים שלא הייתה במערכת יחסים רצינית. אבל היא מאוד מאוד רוצה, נכון? ותמיד אמרו לנו לחשוב חיובי, שמחשבה יוצרת מציאות ולמילים יש כוח לברוא, נכון? בטח שנכון! אז למה אותה בחורה חביבה, שמאוד מאוד רוצה להיות בזוגיות ומביעה זאת בקול ובמחשבות – איך זה שהיא לא בזוגיות?

הבעיה היא – שזאת לא בדיוק השאלה הנכונה.

השאלה הנכונה היא – האם היא באמת באמת, בתוך תוכה, מאמינה שהיא רוצה להיות בזוגיות?

התשובה היא – כנראה שלא.

רגע-רגע-רגע.

זו לא סתירה לוגית מה שאמרתי עכשיו? מצד אחד היא מאוד מאוד רוצה להיות בזוגיות, מצד שני היא לא באמת רוצה?

לא.

זו לא סתירה לוגית.

למה?

כי במודע – היא כן רוצה להיות בזוגיות.

בתת מודע – היא לא.

ולמזלנו הרב, התת-מודע הוא זה שמכתיב את אורך חיינו מבלי שיש לנו מושג שזה מה שהוא עושה (בגלל זה הוא תת-מודע, כלומר, מתחת למודע).

עכשיו, יש מצב שבאיזשהו שלב, אותה הבחורה תמצא זוגיות. יש מצב שהם גם יתחתנו. יש מצב שגם יהיו להם ילדים. בעזרת השם, גם נכדים. מה שכן, אותה האמונה החוסמת שמנעה ממנה למצוא זוגיות במשך המון שנים עדיין קיימת שם. ואם היא קיימת שם, אז היא משפיעה על שלל אספקטים בחייה: יכול להיות שהיא פוגמת בזוגיות. יכול להיות ביחסים עם חברים. יכול להיות ביחסים עם המשפחה. יכול להיות בקריירה. או שיכול להיות שהכל מסביב בסדר, אבל בתוך תוכה היא מרגישה שלא.

אז מה עושים?

מוצאים את האמונה החוסמת ומשנים אותה.

איך?

 1. על-ידי מנטרה – לחזור על אמירה חיובית מסוימת מספר רב של פעמים.
 2. על-ידי החלטה – ישנם אנשים שכשיש להם הארה ופתאום הם מבינים דבר מה על חייהם, הם מחליטים להשתנות וזה באמת מצליח.

הבעיה היא ששתי השיטות הללו עלולות לקחת יותר מדי זמן או לא לעבוד בכלל. אני יודע שלי זה לא עבד אף-פעם. האמונות החוסמות שלי היו מאוד שורשיות ועוצמתיות. לפיכך, קיימת השיטה השלישית:

תטא-הילינג.

נכנסים לסשן בו אנחנו מוצאים את אותן אמונות ופחדים שורשיים, מסירים אותן ומפנים את הדרך אל עבר המטרות שלך.

ברוב המקרים, אובססיה היא לא דבר טוב. רצון עז, תשוקה ומוטיבציה כן. אובססיה פחות, כי לרוב היא מייצרת אמונות ומחשבות שליליות. בסופו של דבר, הרעיון הוא לחסל את האובססיה וליצור שקט נפשי. בטח שמעתם מיליון פעם את המשפט "אהבה באה כשלא מחפשים אותה", משפט שהוא שגוי לחלוטין. כל אלו שנרשמו לאתרי הכרויות בשביל למצוא אהבה ובאמת מצאו אהבה והתחתנו – הם לא חיפשו אהבה? ברור שכן. הם פשוט לא היו אובססיביים אליה. אגב, אין זה אומר שכל אחד שנרשם לאתר הכרויות ולא מצא אהבה זה קרה לו בגלל שהיה אובססיבי. זה רק בא להראות שהמשפט הזה שגוי. המשפט הנכון צריך להיות "אהבה באה כשלא אובססיביים אליה", וזה נכון לגבי כל אספקט בחיים. כל דבר מגיע כשלא אובססיביים אליו אלא רק כשיש רצון, תשוקה ומוטיבציה הנובעים באופן רגוע ושקט.

אז מה המטרה בסשן של תטא הילינג? ליצור אצלך  את השקט הנפשי הדרוש בשביל למצוא אהבה וזוגיות.

כמובן, הדבר תופס גם לגבי משברים בזוגיות. על הסטטיסטיקה שחמישים אחוז מהזוגות מתגרשים – שמעת? אני מאמין שכן. אני, באופן אישי, לא בדקתי את המספרים, אבל אני בטוח וסמוך שחלק גדול מהזוגות התגרשו מהסיבות הלא הנכונות, בדיוק באותו האופן שיש זוגות שנשארים ביחד מהסיבות הלא נכונות.

בסשן של תטא אנחנו בודקים, מחפשים ומוצאים בדיוק את האמונות ו/או הפחדים שנוצרו בחיי הזוגיות בין אחד מבני הזוג או שניהם. בין אם מעוניינים לבדוק מה קורה אצלך מבפנים, ובין אם מעוניינים להגיע לסשן זוגי ולבדוק מה קורה בין שניכם.

שוב, הרעיון הוא להחזיר לכם את השקט הנפשי ולהסיר חסמים ופחדים. זהו לא סשן שבו אני מציע לכם לצאת למסעדה רק שניכם ולדבר על כל מיני עניינים או לעשות כל מיני משחקי דמיון מודרך שיובילו אתכם אל האמת. לא שאני נגד מומחים כאלו, חלילה, אלא שזה בכלל לא קשור אל התטא. התטא תנקה אצלכם את כל הרעש והבלגן כך שלאחר מכן – דברים טובים יקרו מעצמם ובפעם הראשונה מזה זמן מה – בזכותכם.

מעוניינים בסשן שיעזור לכם לפתור את הבעיות? מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *