, , ,

איך משה רבנו קשור ליכולת שלנו להגשים כל מה שאנחנו רוצים?

מי לא מכיר את סיפור יציאת מצרים, שירים יד עכשיו. מכל סיפורי התנ"ך, זה הסיפור האהוב עלי, מלבד זה של שמשון. ורבקה ויצחק. ושל המלך שאול. ודוד ובת שבע. ויונה ו… טוב, מה אתם רוצים, אחלה סיפורים. נחזור אליהם בפוסט אחר.

בין אם אתם מאמינים בסיפור או לא, בין אם באמת כל הקטע הזה של העבדים והמכות קרה ובין אם לא, בין אם ים סוף באמת נחצה לשניים או שבני ישראל הגיעו בדיוק שהיה השפל הגדול ביותר שידעה ההיסטוריה, ככה או ככה – זה סיפור מעולה.

עבדים היינו במצרים, בא איזה כבד לשון אחד שאיכשהו הצליח לומר "let my people go!", אלוהים עשה אותות ומופתים ואז בני ישראל הגיעו אל ים סוף.

גוועאלד!

המצרים מאחוריהם, על סוסים, וכרכרות, עם קלשונים, חרבות, שריון ומגינים, בני ישראל בקושי על חצאי חמורים עם ענבים ומגרפות, ומולם ים סוף.

בני ישראל באים למשה צועקים עליו: "משה! עבדת עלינו! מה עכשיו! אכלנו אותה!"

אבל משה משחק אותה עם פאסון, אומר להם בסמכותיות "הכל בסדר, אלוהים איתנו."

תוך כדי, הוא הולך מאחורי הסלע וצועק על אלוהים: "אלוהים! עבדת עלי! מה עכשיו?! אכלתי אותה!".

אלוהים, שברוך השם יש לו פאסון, אומר לו: "הכל בסדר, אני איתכם."

משה מהנהן בהסכמה כשמבפנים הוא צורח: "מה איתנו אינעל דינאק! עוד שניה שוחטים אותנו! כוש של רב רבאק!".

משה שכח שאלוהים יודע לקרוא מחשבות אבל אלוהים לא מתרגש.

הוא פשוט מגיע לים סוף, עושה פו והופ! ים סוף נחצה לשניים. בני ישראל בשוק, אהרון עוד רגע מתעלף, החצאי חמורים חצי נוהרים, ומשה שומר על פאסון ומוביל את כולם אחריו בשקט, תוך כדי שהוא חושב: "פאק מי!!! מה קורה פה?!!!!". ברור שהוא הולך מקדימה. ככה בני ישראל לא יראו את הפנים המופתעות שלו, וגם אם המצרים יגיעו ויתחילו לשחוט את בני ישראל מאחוריו אז הוא בכלל מקדימה, מה איכפת לו.

ידא ידא ידא, בני ישראל חוצים את ים סוף, המצרים נכנסים, אלוהים מפסיק לעשות פו, ים סוף חוזר להיות עצמו וכל מצרי שלא יודע חתירה מוצא את מותו, תוך כדי שהוא חושב "הלוואי שבגלגול הבא אהיה יהודי, כוש של האמא שלהם…".

עכשיו, איך דא פאק, כל זה קשור להגשמות?!

אני אגיד לכם איך. ברגע שאתם מוכוונים כולכם למטרה מסוימת, ברגע שאתם באמת באמת רוצים אותה, ברגע שאין לכם אמונות החוסמות אתכם מלהגשים את המטרה הזאת, כל המכשולים והחסמים איכשהו מפנים את דרכם, כמו ים סוף, ואז אתם יכולים לחצות בשקט ובשלווה כל הדרך אל עבר ההגשמה.

האמת שאני לא יודע מה באמת היה שם, אם זה באמת קרה, אבל לפי הפרשנות שלי את הסיפור – בני ישראל היו עבדים כ-400 שנה – מה הקטע של היהודים עם המספר 4? 40 שנה במדבר, 400 שנה במצרים… – עד שהאמונה הקולקטיבית שלהם השתנתה והם היו מוכנים לחזור להיות חופשיים ועצמאיים. ברגע שהם היו מוכנים, ברגע שהאמונה הקולקטיבית הייתה רבה וחזקה, פתאום הכל הסתדר – הבן החורג של המלך התגלה כיהודי – אה! איזה קטע! – שברח למדבר, שהתחתן עם ציפורה, שפגש בסנה הבוער, שהוביל אותו להיות המושיע של היהודים, זה שמאחד את היהודים, שאחרי כל המכות קיבלו את האישור של פרעה לעזוב, שהגיעו לים סוף, שנחצה לשניים והוביל אותם אל הארץ המובטחת, דיזבן אבא בתרי זוזי. כאילו, את כולם, חוץ מאת משה, שעוד רגע נידרש לעניינו.

זה מדהים איזה יופי זה קורה. לכולנו יש דוגמאות כאלו מהחיים. דוגמא קטנה שלי – היה קורס אנטומיה שרציתי לעשות. אורך הקורס שלושה שבועות. צריך לפנות זמן וצריך לקחת בחשבון שאין כל כך זמן לעבוד. רציתי לעשות אותו וידעתי שכשיגיע הזמן – אעשה אותו. ואכן, מפעם לפעם, לא הסתדר לי מכל כך הרבה בחינות לעשות אותו. כשלבסוף כן החלטתי לעשות אותו, איכשהו, כל הדברים שהיו מתוכננים לי לאותו הזמן פשוט זזו הצידה. לא בוטלו – זזו הצידה. כל מיני פרויקטים חשובים שהיו אמורים לקרות באותו הזמן פשוט נדחו למועד יותר מאוחר ו/או הסתדרו כך שבזמן הקורס אוכל לעבוד עליהם בקטנה.

אה! איזה קטע!

הלאה – יותר מוקדם השנה, עברנו למושב בעמק חפר. היה לנו רכב אחד. הצטרכנו שניים. עברו מחשבות על קנייה אבל לא התבחבשנו בזה יותר מדי. ואז, שבוע לפני שעברנו, דוד שלי עבר עם משפחתו להולנד ו-אה! איזה קטע! הוא נתן לנו את האוטו שלו! לא ביקשתי לא ממנו ולא מאף אחד במשפחה שיעזור לנו עם רכב. אבל איכשהו, הכל הסתדר שבכלום מאמץ – קיבלנו עוד רכב! ותודה לדוד ניר שהביא אותי עד הלום.

קריירה – רציתי להגשים צעד משמעותי בקריירה שלי. עשיתי סשן הגשמה. הסרתי חסמים. לא הרבה זמן לאחר מכן – חתמו איתי על פרויקט שהזניק לי את הקריירה באופן מטאורי – חמסה, חמסה.

במילים אחרות – גבירותיי, רבותיי, הכל אפשרי. הגשמות הן אפשריות והן קורות ומתרחשות בחייכם ביום יום, לפעמים אתם שמים לב לכך ולפעמים לא. תשאלו את עצמכם מה בדיוק חוסם אתכם מלהגשים את מה שאתם רוצים. מה נורא בזה אם הרצון שלכם לזוגיות, לקריירה, לרכב חדש, ללהיות עשירים – וואטאבר – מה נורא בזה אם זה יתגשם?

משם תעשו דיגינג, שליפות, הבחנות, הורדות, למידות וכיוצא בזה – ובעזרת השם, ים סוף יפתח בפניכם.

אז…

רוצים לדעת איך זה מרגיש להגשים את כל מה שאתם רוצים בקלות, בפשטות, ביעילות ובזריזות לטובתכם הגבוהה ביותר? שזה בטוח אפשרי וראוי עבורכם, וכבר קיים בחייכם?

רוצים לדעת שזה בטוח ופשוט עבורכם לאתר את כל החסמים המונעים ממכם להגשים את מה שאתם רוצים, לשלוף אותם ולהטמיע במקומם אמונות חיוביות המיטיבות עמכם?

רוצים לדעת איך זה מרגיש שההגשמות שלכם כבר קיימות בחייכם?

שאתם יודעים איך זה מרגיש לסמוך על עצמכם, על האינטואיציות שלכם ועל האני העליון שלכם שיובילו אתכם אל ההגשמות שלכם בבטחה?

רוצים לדעת איך זה מרגיש להגשים את כל מאווי ליבכם בלי הצורך ללכת 40 שנים במדבר?

אפשר לעשות לכם הבחנה ביניכם לבין אותו הגלגול שבו הייתם עבדים במצרים?

שאתם יכולים להגשים את כל מה שאתם רוצים בלי להיות עבדים, ובלי לחוש את מגע השוט על גבכם?

שאתם יכולים להגשים את כל מה שאתם רוצים כאן ועכשיו?

אפשר לעשות לכם הבחנה ביניכם לבין משה רבנו? שאתם יודעים איך זה מרגיש להוביל את עצמכם אל הארץ המובטחת ולהיכנס אליה ולחיות בה בשלום, באושר ובשמחה, בלי הצורך לבחור ביניהם?

רוצים לדעת איך זה מרגיש שכל זה מתממש לטובתכם הגבוהה ביותר?

רוצים לדעת איך זה מרגיש לאכול מצה ברייט ולא לעלות במשקל?

מבחינתי, זו ההורדה החשובה ביותר.

אימרו כן – וכל זה שלכם!

תודה ואהבה, אורי.

מעוניינים בסשן שיעזור לכם לפתור את הבעיות? מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *