אורי גלילי

למה הגעתי לתטא הילינג ואיך הוא עוזר לי בחיים?

קצת אחרי גיל 30, היה לי וואחד משבר. זו הייתה תקופה דיי אפלה ומעורפלת. כמה מבני המשפחה חלו (טפו, זה מאחורינו, אבל באותו הרגע זה היה רק מלפנינו), והרגשתי שאני נמצא באיזושהי מערה שרואים בה את האור, אבל הוא נקודה כזאתי זעירה וקטנטנה שכנראה לא אגיע אליה אף פעם. ברוך השם, הייתי כבר נשוי עם ילדה בדרך (וכיום אני יודע שהיא מקסימה ויפהפיה, טפו, חמסה), אבל הייתה לי חרדה עצומה לגבי כך שאני לא אצליח לפרנס אותן. זו הייתה תקופה מאוד מבלבלת ולחוצה, בטח ובטח  אחרי מספר רב של יזמויות ופיתוחים שנכשלו כישלון חרוץ. ההרגשה מבפנים הייתה נוראית, שהכל אבוד וחסר סיכוי, הרגשה של ענן שחור ואפל שמתערבל אצלי בבטן ומייצר אצלי תחושות ומחשבות שליליות, ציניות ובלתי נסבלות.

זה היה בלתי אפשרי לחיות ככה וידעתי שאני חייב לגרום לכל זה להיפסק. הבעיה הייתה שלא ידעתי איך. הכרתי המון שיטות קונבנציונליות ואלטרנטיביות ושקלתי ללכת לחלק מהן. מה שכן, חבר טוב התעסק בתטא הילינג והחלטתי להתעניין ולקרוא קצת עליה.

השיטה הזאת נשמעה לי הזויה ולא רצינית. היה לי קשה מאוד לקבל את כל ההסברים על התטא, על השינויים המיידיים שהיא עושה ואיך שהיא מחוללת ניסים. אני מאוד אוהב סיפורי פנטסיה וכשהייתי קטן הייתי קוסם במסיבות לילדים, אבל לא האמנתי בניסים אלא אך ורק במדע טהור. מצד שני, אני מכיר ועובד עם אותו הבחור כבר שנים. אני יודע שהוא בחור מאוד רציונלי ואיש עסקים משגשג. אם הוא משתמש בשיטה הזאת, מתגאה ביכולות שלה ואף מפנה לעצמו זמן בשביל לערוך סשנים עם אנשים פרטיים, כנראה שיש בה איזה משהו עוצמתי.

אז הלכתי, ותחקרתי, ונאבקתי, והטלתי ספק, ושבתי, וחזרתי ונברתי ולבסוף החלטתי ללכת ולבדוק מה זאת השיטה הזאת. למען האמת, אפילו מאוד התרגשתי. סוף סוף, אחרי כל כך הרבה שנים שאני יודע שיש לי יכולות וכשרונות לדברים מסוימים, סוף סוף אני הולך לעשות משהו שיגרום לכל זה להתממש.

הנסיעה לשם הייתה כמו כל הנסיעות. היו לי המון מחשבות שליליות על כל מיני דברים שראיתי בדרך. על שלטי פרסומות. על נהגים אחרים. על אנשים שאכזבו אותי כל החיים. על תקריות מרגיזות ומעצבנות. אתם יודעים, כל הדברים הרגילים.

נכנסתי לסשן בלי לדעת יותר מדי על מה הולך לקרות.

התיישבתי מולו ודיברתי. והוא שאל. ודיברתי. והוא סרק. ודיברתי. ודיברתי. ודיברתי אקסטרה. חשבתי לעצמי: 'פאק איט, אני אדבר ואזרוק את כל הדברים הגדולים והקטנים שאני חושב שבגללם אני לא מצליח להגיע למקום בו אני רוצה להיות, שבטעות לא אפספס משהו.' אז דיברתי עוד. ועוד. ועוד.

תוך כדי השיחה, הוא ליקט אצלי את האמונות והפחדים החוסמים ולקראת הסוף הוא קישר אותם אל הסיבה שבגינה באתי. עצם השפיכה המילולית כבר גרמה לי להרגיש טוב יותר, אבל זה עוד כלום לעומת מה שקרה לאחר מכן, כשהוא שינה לי את אותן האמונות הבעייתיות.

ואז – הסשן נגמר.

שאלתי אותו: "מה לעשות עכשיו?".

הוא אמר לי: "כלום."

שאלתי: "מה כלום?".

הוא המשיך לחייך ואמר לי: "כלום."

באמת שהרגשתי יותר טוב מאיך שנכנסתי, אבל עדיין לא הבנתי מה כבר קרה, מה השתנה, איך, למה ובאיזו עוצמה.

נפרדנו לשלום, נכנסתי למכונית ויצאתי לדרכי הביתה.

ואז – זה הכה בי.

הבנתי את גודל ועוצמת השינוי.

בפעם הראשונה מזה שנים, לא היו לי מחשבות שליליות. לא היו לי תחושות שליליות. הכל היה רגוע. זה הרגיש כמו חלל נעים ופעור כזה בבטן. אין שום ענן ושום מערבולת. הפרסומות, הנהגים, התקריות המעצבנות והמרגיזות מהעבר – שום דבר מזה לא צץ.

הכל היה בסדר.

הכל היה רגוע.

הכל היה שקט.

מה שכן, בכל זאת היו לי הרגלים שליליים של 30 שנה. אלו אותם הרגלים שצעקו לי:

"פה אתה צריך לקנא!"

"תראה איך זה נוהג!"

"לא בא לך כבר להגיע הביתה כבר?!"

"זוכר את הפעם ההיא שההוא עשה לך ככה וככה?!?!"

אבל מבחינת התחושה – לא היה שום דבר לעגן אותם והם התפיידו והתמוגגו מאוד מהר.

חשבתי לעצמי: "אוקיי, מעניין כמה זמן זה יחזיק".

ובאמת, לאורך כל היום, הכל היה בסדר ורגוע.

"מוזר", חשבתי לעצמי, "אני לא מכיר את התחושות הללו. מה הולך פה?!"

יום למחרת קמתי והכל המשיך להיות בסדר ורגוע. דברים שהטרידו אותי באופן אובססיבי נעלמו כלא היו. כלומר, הם עדיין היו שם, אבל לא נלחמתי בהם, לא סבלתי מהם והם לא עשו לי חרדה נפשית. התחושה מבפנים הייתה שהכל בסדר והכל רגוע ושכל מה שהטריד אותי קטן עלי ואני איש הרבה יותר גדול ממה שהייתי פעם.

מאוחר יותר בערב התקשרתי אל אותו הבחור להודות לו על השינוי הפסיכי הזה. הוא השיב שהוא כל פעם מחדש מופתע באיזה מהירות זה קורה. שאלתי אותו אם האמונות הקודמות יכולות לחזור. הוא השיב שבחיים לא, אלא-אם-כן אני אהפוך אותן למנטרה שלי ואחזור עליהן מדי יום ביומו כמה וכמה פעמים. הוא גם לימד אותי כמה שיטות להבריח מחשבות ותחושות לא רצויות.

להגיד לכם שקיבלתי כל מה שרציתי יום למחרת?

ברור שלא.

האמונה בתת-מודע משתנה באופן מיידי, אבל למציאות לוקח זמן להסתגל (אצל חלק זה קורה תוך יום, לחלק לוקח קצת יותר זמן). אבל בפעם הראשונה מזה שנים, היה לי שקט נפשי. ידעתי שאני יכול. האמנתי בעצמי באמת ובתמים.

לאט לאט, דברים מעניינים התחילו לקרות. הצעות עבודה. שותפויות. קשרים חדשים. פרויקטים חדשים ומעניינים. החלמות במשפחה (טפו, חמסה). בפעם הראשונה מזה 30 שנה, הרגשתי שהחיים שלי תפסו את הכיוון הנכון, הכיוון אליו כיוונתי כל חיי.

לאחר מכן הייתי אצלו בעוד כמה סשנים בכדי לנקות עוד ועוד פחדים ואמונות חוסמות. בשלב מסוים החלטתי ללמוד את זה בעצמי בכדי שאוכל לעשות זאת באופן אישי ובכל רגע נתון על עצמי, על המשפחה שלי ועל הסובבים אותי.

אני כל-כך מאוהב בשיטה הזאת, היא עשתה אצלי שינוי כל-כך לא מובן שהייתי חייב לשתף אותה עם הסובבים אותי. מעבר לכך, תמיד הייתה לי סימפטיה ורצון עז לעזור לאנשים, ולכן כל פעם ששמעתי על מישהו שיש לו בעיה מסוימת בנושא מסוים – בער בתוכי הרצון לעזור לו דרך התטא. מפגש אחד ואני פותר לו את הבעיה המרכזית והגדולה. עוד מפגש-שניים ובכלל הוא יוצא לדרך חדשה ועוצמתית.

למזלי, הגיעו אלי כמה קרובים וסובבים לכמה סשנים. תהיתי אם התטא תעזור להם באותה העוצמה שהיא עזרה לי. אם החיים שלהם ישתנו כמו שחיי השתנו. אם הם ירגישו שבעיות החיים הגדולות שלהן נפתרו. אם בכלל זה יעבוד – כל הדברים הללו שלמדתי והתניסתי בקורס. אם זה אמיתי בכלל הדבר הזה.

להפתעתי, גיליתי שכן.

מה זה "כן"?

בום.

פיצוץ אדיר מאין כמותו.

לא יכולתי שלא להתמלא באושר וגאווה על-כך שעזרתי לבן-אדם לשנות את החיים שלו מהקצה אל הקצה בכמה סשנים בודדים. שפתאום כיף לו בחיים. שפתאום ההוא מוצא אהבה ומתחתן. שפתאום להוא יש הצלחה בעבודה. שפתאום נעלמו להוא כאבים. שפתאום ההיא מצליחה להירדם בלילה ועוד בקלות. שנכנסים להריון.

ומה שעוד יותר מדהים, זה שרוב הפעמים הם בכלל באים למשהו אחד, מגלים שהאמונות החוסמות שלהם משפיעות על עוד דברים מעבר לכך, ולבסוף לא רק שהם פותרים את אותו הדבר שבגללו הם באו אלא פותרים עוד דברים שהם בכלל לא ידעו שעמדו בדרכם. כלומר, איזה כיף זה לבוא לסשן שאמור לנקות אמונות חוסמות בנוגע להצלחה כלכלית, וכעבור חודשיים לפגוש את אשת חלומותיך ולהתחתן איתה? כן, כן, זה סיפור אמיתי לגמרי. ולא הוא ולא אני חשבנו שזו בעיה שצריך לפתור אותה. פשוט ניקינו אמונות חוסמות ופחדים שורשיים שכנראה העיבו גם על החיים הרומנטיים שלו.

פשוט לא ייאמן.

לאחר הרבה לבטים, החלטתי לחקור את התטא לעומקה ולפתוח את עצמי אל הקהל הרחב. ההשפעה של התטא על חיי ועל חיי הסובבים הייתה ועודנה כזאת עוצמתית שאני מרגיש שחובה עלי להעביר אותה הלאה ולגרום לכל מי שיודע, מרגיש וצריך לעשות שינוי בחיים שלו – הן מהבחינה החומרית והן מהבחינה הנפשית – לעבור את השינוי הזה באופן מהיר, פשוט ובהצלחה.

אני זמין לכל שאלה ובקשה